Wejść : 43837410
Unikalnych : 38910058

Obecnie : 264
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Aktualności

29sty2019
Rekrutacja do służby w Policji

KOMENDANT WOJEWÓDZKI POLICJI WE WROCŁAWIU INFORMUJE O ROZPOCZĘCIU PROCEDURY KWALIFIKACYJNEJ DLA KANDYDATÓW DO SŁUŻBY W POLICJI NA TERENIE WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO W NASTĘPUJĄCYCH JEDNOSTKACH  ORGANIZACYJNYCH:

 

 

 

  • w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Oddziale Prewencji Policji we Wrocławiu, Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Legnicy
  • w Komendzie Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, Legnicy, Wałbrzychu i Wrocławiu
  • w Komendzie Powiatowej Policji w Bolesławcu, Dzierżoniowie, Głogowie, Górze, Jaworze, Kamiennej Górze, Kłodzku, Lubaniu, Lubinie, Lwówku Śląskim, Miliczu, Oleśnicy, Oławie, Polkowicach, Strzelinie, Środzie Śląskiej, Świdnicy, Trzebnicy, Wołowie, Ząbkowicach Śląskich, Zgorzelcu i Złotoryi.

 

Osoby zainteresowane podjęciem służby w Policji powinny osobiście złożyć dokumenty Wydziale Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, mieszczącym się przy ul. Gen. I. Połbina 1 we Wrocławiu lub w siedzibach komend miejskich i powiatowych Policji na terenie województwa dolnośląskiego w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00.


więcej informacji na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu 

24sty2019
Wyniki Konsultacji Społecznych

Wyniki konsultacji społecznych dot. projektów uchwał nadania statutów sołectwom: Biegoszów, Dobków, Gozdno, Lubiechowa, Nowy Kościół, Podgórki, Rzeszówek, Rząśnik, Sędziszowa, Sokołowiec, Stara Kraśnica, oraz Miastu Świerzawa opublikowano na stronie bip Urzędu Miejskiego w Świerzawie pod adresem: Konsultacje Społeczne

18sty2019
Stypendia sportowe do 31 stycznia

Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa informuje, że zgodnie z uchwałą NR III/18/2018 Rady Miejskiej w Świerzawie z dnia 20 grudnia 2018r. można składać wnioski o stypendia sportowe dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe w 2018r. Termin składania wniosków mija 31 stycznia 2019r.

więcej informacji w załącznikach

18sty2019
Trwa nabór wniosków do Rządowego Programu KLUB

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak przypomina, że trwa nabór wniosków na realizację w 2019 r., Programu „KLUB” w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży. Do 15 marca 2019 roku kluby sportowe mogą składać wnioski o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu KLUB – edycja 2019.


Rządowy Program KLUB to innowacyjny model bezpośredniego wsparcia małych i średnich klubów sportowych.

Kwota dofinansowania:
- 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych,
- 15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych.

Szczegółowe informacje na temat programu, a także dokumenty do pobrania znajdują się na stronie Ministerstwa Sportu i Turystyki.

18sty2019

Miejscowość: Jelenia Góra; ul. Pl. Ratuszowy 32/32a
Data: 30.01.2019 r.; godz. 10.00 - 13.00
Informacje o spotkaniu: Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jeleniej Górze zaprasza osoby fizyczne na bezpłatne spotkanie informacyjne dotyczące wsparcia na założenie działalności gospodarczej w ramach dotacji i instrumentów zwrotnych.

16sty2019
List pożegnalny burmistrzów, prezydentów i radnych polskich miast do Pawła Adamowicza

Drogi Pawle,

Niespodziewanie przychodzi nam, samorządowcom z polskich miast, Cię żegnać, zamiast wspólnie, w Twoim Gdańsku, świętować 30-lecie przywrócenia w Polsce demokracji. Starsi z nas pamiętają Twój udział w działaniach, dzięki którym marzenie o Rzeczpospolitej Samorządnej od 4 czerwca 1989 roku zaczęło stawać się rzeczywistością. A już niecały rok później, 27 maja 1990 roku, ziściło się w postaci pierwszych w naszych czasach w pełni wolnych wyborów. Prawie 30 tysięcy kandydatów Komitetów Obywatelskich „Solidarność” zostało radnymi miast i gmin. Ty zostałeś radnym Gdańska. Twoja dalsza służba Gdańskowi, Metropolii Trójmiejskiej, metropoliom i miastom, a więc całej samorządowej Polsce, są już bardziej znane. Od kilku godzin są przypominane szeroko we wszystkich mediach, na ulicach polskich miast, w rozmowach w naszych miejscach pracy i domach.

Niestety w czasie przeszłym dokonanym...

Pragniemy Cię zapewnić, że dla nas Twój czas jest wciąż teraźniejszy i ciągle niedokonany - a więc i przyszły. W dalszej budowie Rzeczpospolitej Samorządnej bowiem przesłanie Twego życia jest i będzie dla nas drogowskazem. Dla Ciebie zawsze najważniejszy był Gdańsk. I Gdańsk rozkwitł podczas Twojego w nim gospodarzenia. Przyszłość Gdańska była Twoją pasją, ale zawsze podkreślałeś znaczenie jego historycznej roli dla polskich przemian. Mówiłeś: Miasto Wolności i Solidarności. I nie tylko mówiłeś.

Dla nas jesteś przede wszystkim wzorem praktykowania solidarności. Pamiętamy, gdy po oberwaniu chmury i gwałtownej powodzi w Oruni wstrzymałeś na krótko inne inwestycje, by pomóc tym, którym życie nagle się zawaliło. Za wzór stawiamy Twoje - realizowane wraz z kompetentnymi współ-pracownikami - ważne polityki: mieszkaniową, przestrzenną, społeczną. Podziwiamy Twoją - zbudowaną wraz z ludźmi dobrej woli, którymi się otaczałeś, tworzoną od wielu lat, konsekwentnie i bez oglądania się na bezduszny sprzeciw - politykę wobec imigrantów. Repatriantów z Kazachstanu, zagranicznych studentów gdańskich uczelni i pracowników zakładów pracy, uchodźców z krajów ogarniętych wojną.

Samorząd lokalny to wielka szkoła obywatelskiej solidarności. Tej prawdziwej, okazywanej konkretnym osobom, zwłaszcza najbardziej potrzebującym. To najlepsza realizacja apelu Jana Pawła II z gdańskiej Zaspy. Wziąłeś go sobie do serca i dałeś temu świadectwo swoją służbą. Dziękujemy!...

Burmistrzowie, prezydenci i radni polskich miast

7sty2019
Upowszechnianie kultury fizycznej, sportu na terenie Miasta i Gminy Świerzawa

Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie zadania publicznego w zakresie: upowszechnianie kultury fizycznej, sportu i rekreacji na terenie Miasta i Gminy Świerzawa.

 

Rodzaj zadania: Zadanie w zakresie upowszechniania kultury fizycznej, sportu i rekreacji na terenie Miasta i Gminy Świerzawa.

 


Cel zadania: prowadzenie zajęć dla mieszkańców Gminy Świerzawa w różnych dyscyplinach sportowych, organizowanie i udział w zawodach i imprezach sportowo-rekreacyjnych, utrzymanie bazy sportowej, propagowanie zdrowego stylu życia poprzez sport.

 

Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania w 2019r. - 100.000 zł.
 

Więcej informacji na stronie BIP Urzędu Miejskiego w Świerzawie.