Wejść : 30677908
Unikalnych : 26393645

Obecnie : 190
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Aktualności

4maj2018
Z okazji Dnia Strażaka...

  Z okazji Dnia Strażaka życzymy Wam Drodzy Druhowie aby ta trudna  i odpowiedzialna służba była dla Was zawsze źródłem satysfakcji  i zadowolenia oraz żeby wszystkim Waszym działaniom towarzyszyła ludzka przychylność i należny szacunek społeczny. Składamy wyrazy uznania za trud i  ryzyko jakie podejmujecie w  ochronie życia i  mienia ludzkiego. 

 

    Być strażakiem to wciąż niezwykłe wyzwanie, to zaszczyt i bezinteresowna służba innym. Życzymy zdrowia, spełnienia planów i  zamierzeń oraz wszelkiej pomyślności osobistej. Słowa uznania pragniemy również przekazać Państwa rodzinom, które świadome grożącego Wam niebezpieczeństwa dzielą z Wami troski i zmartwienia.

 

    Niech podejmowane działania przynoszą Wam wiele satysfakcji i  będą inspiracją do dalszych działań, w myśl strażackiej dewizy „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej                            Burmistrz Miasta i Gminy
        (-) Paweł Kisowski                                                (-) Józef Kołcz
 
 
1maj2018

 

30kwi2018
Akcja sadzenia drzew w Parku Piastów.

Urząd Miejski przeprowadził w piątek akcję sadzenia drzew w Parku Piastów w Świerzawie. Sadzonki pozyskano nieodpłatnie ze szkółki leśnej Nadleśnictwa Złotoryja. Posadzono około 200 sadzonek drzew gatunku lipa, buk, jawor, jodła i świerk. Nasadzenie dokonano w miejscach ubytków drzewostanu wyciętego wcześniej z uwagi na zły stan zdrowotny lub żerowanie szkodnika.

25kwi2018
Dotacja dla jednostek OSP z terenu Gminy Świerzawa
20 kwietnia br. w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu podpisana została umowa na dofinansowanie zakupu sprzętu ratowniczego dla strażaków ochotników działających na terenie Gminy Świerzawa.  
 
Wniosek o dofinansowanie w ramach środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonymi oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości Gmina Świerzawa złożyła na sprzęt i wyposażenie dla strażaków ochotników z pięciu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na kwotę   62  600 zł., ostatecznie dotacja została przyznana w wysokości 21  978 zł.
Zgodnie z rekomendacją Ministerstwa Sprawiedliwości dotacja zostanie przekazana na zakup defibrylatorów dla OSP w Świerzawie i OSP w Sokołowcu oraz   na zakup toreb ratowniczych PSP R1 dla OSP Lubiechowa i OSP Rzeszówek.
 
25kwi2018
Informacja

Informujemy, że zgodnie z Kodeksem Pracy oraz Zarządzeniem Kierownika Zarządu Lokali Gminnych w Świerzawie z/s w Sędziszowej w dniu 04 maja 2018r. (piątek) Zarząd Lokali Gminnych będzie nieczynny.

Awarie należy zgłaszać pod numer tel. 75/7135493

24kwi2018
Prace konserwacyjne w oczyszczalni ścieków

Zgodnie z zapowiedziami podczas zebrania z mieszkańcami Zarząd Lokali Gminnych informuje, że w dniach 24-25.04. zostaną przeprowadzone prace konserwacyjne w oczyszczalni ścieków, polegające na czyszczeniu osadników. Wiązać się to może z przykrym zapachem. Prace zapobiegną zagniwaniu osadu, co wpłynie na poziom emisji przykrych zapachów w przyszłych tygodniach.