Wejść : 21111196
Unikalnych : 17726751

Obecnie : 77
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Aktualności

4paź2017
SPOTKANIE ORGANIZACYJNE W SPRAWIE WYMIANY PIECÓW

Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania do wymiany pieca zapraszamy na spotkanie organizacyjne w dniu 9. października 2017 r. (poniedziałek) o godz. 16.00 w sali konferencyjnej CKSiT w Świerzawie. Zapraszamy osoby, które już złożyły deklaracje oraz te, które wcześniej nie deklarowały udziału w projekcie. Na spotkaniu zostanie stworzona lista rankingowa na rok bieżący. W przypadku prawidłowego rozliczenia inwestycji będzie możliwy zwrot 30% jej wartości jeszcze w grudniu tego roku!

28wrz2017
Sprzątanie świata

Na terenie Miasta i Gminy Świerzawa została przeprowadzona akcja „Sprzątania Świata – Polska 2017” pod hasłem „Nie ma śmieci - są surowce”. W akcji udział wzięły szkoły i przedszkola z terenu Miasta i Gminy Świerzawa: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świerzawie, Szkoła Podstawowa w Nowym Kościele, Szkoła Podstawowa w Sokołowcu i Warsztat Terapii Zajęciowej w Świerzawie wraz z opiekunami.

26wrz2017

      Urząd Miasta i Gminy w Świerzawie przypomina wszystkim przedsiębiorcom posiadającym zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych zarówno w punktach gastronomicznych jak i w punktach sprzedaży detalicznej o ustawowym obowiązku uiszczenia III raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych

do dnia  30 września 2017r.

22wrz2017
Mobilny Punkt Konsultacyjny ZUS                                      w Urzędzie Miasta i Gminy w Świerzawie

26 września w godz. od 9:00 do 13:00 w Urzędzie Miasta i Gminy w Świerzawie będzie można skorzystać z porad doradców z ZUS. 

 

Jeśli masz pytania dotyczące warunków do przyznania emerytury, opłacania składek na ubezpieczenia społeczne czy prowadzenia działalności gospodarczej zgłoś się do mobilnego punktu konsultacyjnego ZUS.

 

20wrz2017
ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH I ZSEiE

Na terenie miasta i gminy Świerzawa planowana jest akcyjna zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego (w skrócie ZSEiE).

19wrz2017
Apel dla grzybiarzy

Po obfitych, letnich deszczach sezon grzybowy nastał szybciej niż w latach poprzednich. Grzybobranie jest wspaniałym pomysłem na spędzenie czasu na łonie natury, ale i w tej sytuacji nie możemy zapominać o własnym bezpieczeństwie. Policjanci podkreślają, że wybierając się na grzybobranie musimy zachować szczególną ostrożność.

18wrz2017
Zostań piłkarzem POGONI Świerzawa

Akademia Piłkarska ,,Pogoń" Świerzawa rozpoczyna nabór dzieci i młodzieży do drużyn: ŻAK, ORLIK, MŁODZIK i JUNIOR MŁODSZY. Zapisy prowadzą trenerzy prowadzący poszczególne roczniki.