Wejść : 23304054
Unikalnych : 19755282

Obecnie : 145
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Aktualności

4gru2017
Życzenia dla Górników z okazji ich święta

  Z okazji Górniczego Święta życzę wszystkim Górnikom dużo zdrowia oraz wszelkiej pomyślności. Życzę również aby    w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych towarzyszyło Wam zawsze poczucie bezpieczeństwa, pewności dnia jutrzejszego i sprzyjało górnicze szczęście a Św. Barbara niech   zawsze otacza Was i Wasze rodziny swoją opieką.

Z górniczymi pozdrowieniami Szczęść Boże…

Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa

  Józef Kołcz

1gru2017
 Gmina Świerzawa gospodarzem posiedzenia PSORW

  W dniach 26-28 listopada 2017 r. Gmina Świerzawa miała zaszczyt gościć wójtów, burmistrzów oraz radnych z 20 gmin, które są członkami Stowarzyszenia Polska Sieć Odnowy i Rozwoju Wsi z województwa mazowieckiego, małopolskiego,   kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, podkarpackiego, łódzkiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego. W spotkaniu uczestniczyły również osoby związane z działaniami na rzecz rozwoju wsi, Pan Ryszard Wilczyński – poseł na Sejm RP, Pani Justyna Duriasz-Bułhak - członek Zarządu Fundacji Wspomagania Wsi oraz przedstawiciele firmy Locativo sp. z o.o. Krakowa, którzy opracowują strategie marki  i produktu Sieci Najciekawszych Wsi.

1gru2017
chcesz założyć działalność gospodarczą?

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjne nt. możliwości wsparcia zakładania działalności gospodarczej, które odbędzie się  5 grudnia 2017 r. w Legnicy.

 

1gru2017
Szukamy domu dla porzuconych kotków…..

Dwa kotki, które zostały wyrzucone w Starej Kraśnicy poszukują domu. Są zadbane, oswojone, korzystają z kuwety. Nowemu właścicielowi oferujemy karmę oraz sterylizację.
Więcej informacji w sprawie adopcji można uzyskać w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy          w Świerzawie, Plac Wolności 60 pokój nr 1 lub telefonicznie pod nr telefonu: 75 7135 388 wew. 37 lub 575 913 005.
 

29lis2017
Simba pilnie szuka domu...

Z jednej strony droga wojewódzka, Sędziszowa, godzina ok.13ta, wzmożony ruch.. z drugiej strony rzeka z dość szybkim nurtem… i ta biedna, zlękniona psina czekająca na ratunek… Nie wiemy skąd się tam wzięła.. uciekła.. czy kolejny bezmyślny, potworny człowiek ją po prostu wyrzucił.. wiemy tylko, że pilnie szuka kochającego domu, choćby tymczasowego aby zauważyć, że nie każdy człowiek jest zły..

29lis2017
Kluby Sportowe Orange zachęcają do sportu

W sali gimnastycznej w Świerzawie odbyły się zajęcia w towarzystwie Trenerów Orange. Trening był otwarty dla wszystkich zainteresowanych, miał na celu zaprezentowanie prostych aktywności, które mogą wykonywać wspólnie dzieci i rodzice, aby utrzymać dobrą kondycję i odnaleźć wspólną sportową pasję.   

 
 
21lis2017
Najlepsze życzenia...

 

Z  okazji Dnia Pracownika Socjalnego

składam najserdeczniejsze

życzenia wszystkim osobom,

które działają w  systemie pomocy społecznej.

Praca każdego z  Państwa

jest niezwykle ważna  i  pozwala skutecznie pomagać osobom potrzebującym wsparcia.