Wejść : 35930236
Unikalnych : 31220970

Obecnie : 201
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Aktualności

1paź2018
Dzień Seniora!!!

Szanowni Seniorzy!!!

    W tym pięknym dniu Waszego święta życzę Wam długich lat życia w dobrym zdrowiu, pełnych radosnego ciepła, pogody ducha a każdy dzień niech dostarcza wiele radości i uśmiechu na twarzy. 

  Pragnę z ogromnym szacunkiem pochylić głowę przed szacownym pokoleniem najstarszych mieszkańców Naszej Gminy. To szczególny moment, który pozwala docenić i podkreślić potencjał doświadczenia, wartości i wiedzy, z których mogą i powinny czerpać młodsze pokolenia.

    To Seniorzy są bowiem źródłem życiowej mądrości, którą nabywa się właśnie wraz z upływem lat. W tym uroczystym dniu proszę, abyście przyjęli moje najserdeczniejsze życzenia, aby to był dla Państwa okres zasłużonego, prawdziwego odpoczynku i pełnej satysfakcji z przeżytych lat.

Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa

 

Józef Kołcz

1paź2018
Przerwa w dostawie wody - ul. Mickiewicza

  Zarząd Lokali Gminnych w Świerzawie z\s w Sędziszowej ul. Polna 6 informuje, iż w wyniku konieczności wykonania niezbędnych prac modernizacyjnych na sieci wodociągowej w Świerzawie w dniu 2 października 2018 roku w godzinach 8 – 14 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Mickiewicza w Świerzawie

 

24wrz2018
Realizacja Programu usuwania azbestu

Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa informuje, że w okresie lipiec - sierpień 2018 roku zrealizowane zostało zadanie pn.: "Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Świerzawa w 2018 roku".

W ramach zadania polegającego na demontażu, transporcie i utylizacji wyrobów zawierających azbest lub odbiorze do utylizacji zdemontowanych wyrobów azbestowych, usunięto 31,41 ton wyrobów azbestowych z terenu 14 nieruchomości.

Wartość ogólna zadania wyniosła - brutto 14.301,48 zł

Dotacja ze środków WFOŚiGW we Wrocławiu - w kwocie 11.255,80 zł (85% kosztów kwalifikowanych zadania)

 

www.wfosigw.wroclaw.pl

18wrz2018
Bieg Abstynentów i Ich Rodzin

    W minioną sobotę odbył się Bieg Abstynentów i Ich Rodzin w czasie trwania Spartakiady Abstynenckiej w Świerzawie.

    Głównym organizatorem spartakiady był Klub Abstynencki „Odnowa” w Świerzawie, natomiast biegu Centrum Kultury Sportu i  Turystyki w Świerzawie. W biegu wzięło udział 30 osób z dolnośląskich klubów abstynentów: „Relax” Złotoryja, „Eden” Piechowice, „Naturalnie” Janowice Wielkie, „Bobrek” Jelenia Góra, „Cross Gryfitów” Gryfów Śląski, „Feniks” Złotoryja, „Promaind” Miłków oraz osoby niezrzeszone z: Polkowic, Lubina, Jawora, Mirska oraz ze Świerzawy i Sędziszowej.

13wrz2018

 

5wrz2018

 

5wrz2018
Dowóz wody pitnej

Informujemy, iż w związku ze zgłoszonym brakiem wody w studniach, dowożona jest woda do spożycia wg następującego harmonogramu:

 

  • Poniedziałek - Sędziszowa, Biegoszów, Gozdno 
  • Wtorek - Rząśnik, Sokołowiec
  • Środa,Piątek - Podgórki

 

 

Dostawca wody Zarząd Lokali Gminnych w Świerzawie z/s Sędziszowa