Wejść : 33216771
Unikalnych : 28702588

Obecnie : 105
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Aktualności

18lip2018
Nabór na stanowisko głównego księgowego w Żłobku Gminnym.

Dyrektor Żłobka Gminnego w Świerzawie ogłasza nabór kandydatów na stanowisko 

głównego księgowego w Żłobku Gminnym w Świerzawie. 
 
18lip2018
Wezbrania z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu IMGW PIB ostrzega o wezbrania z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.Drugi, wysoki  poziom ostrzeżenia. 

Zjawisko/Stopień zagrożenia:  wezbrania z przekroczeniem stanów ostrzegawczych

Obszar:  województwo dolnośląskie

Ważność:  od godz. 18:00 dnia 17.07.2018 do godz. 15:00 dnia 19.07.2018

Przebieg:  W wyniku opadów deszczu w zlewniach dopływów górnej i środkowej Odry oraz na górnej Odrze wystąpią wzrosty stanów wody w strefie wody wysokiej. Lokalnie, szczególnie w zlewniach dopływów górnej Odry, na obszarach intensywnych opadów mogą wystąpić przekroczenia stanów ostrzegawczych, a miejscami mogą zostać osiągnięte stany alarmowe. W wyniku intensywnych opadów burzowych mogą mieć miejsce gwałtowne wzrosty stanów przekraczające 100 cm.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska:  80%

 

17lip2018
Dwa projekty Gminy Świerzawa wybrane do dofinansowania.

Zarząd Województwa Dolnośląskiego opublikował dwie listy rankingowe projektów, które otrzymają dofinansowanie jako operacje typu: „Ochrona zabytków i budownictwa tradycyjnego" oraz "Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne" w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

17lip2018
Kaczawski Piknik Geologiczny

Zapraszamy na pierwszy Kaczawski Piknik Geologiczny, który odbędzie się 28.07.2018 (sobota) w godz. 14:00 – 17:00 na terenie Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie.  Impreza, zorganizowana przez Stowarzyszenie "LGD Partnerstwo Kaczawskie" przy wsparciu Stowarzyszenia Kaczawskiego, jest adresowana do turystów wypoczywających w okolicy oraz mieszkańców zainteresowanych regionem Gór i Pogórza Kaczawskiego, szczególnie pod kątem geologii. W czasie pikniku odbędą się warsztaty rodzinne, pokazy cięcia agatów, wykłady, geologiczna gra planszowa oraz ognisko. Wszystkie atrakcje podczas wydarzenia będą dostępne bezpłatnie.

PROGRAM:

16lip2018
Ograniczenia w tranzycie przez Lubiechową!

Zarząd Dróg Powiatowych wprowadził ograniczenia w tranzycie przez Lubiechową  (ulicą Długą w stronę Kapelli) w kierunku Jeleniej Góry. Posadowiono znaki: B-2 „Zakaz wjazdu”, B-18 „Zakaz wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 8 t.” oraz informację, że nie dotyczą zakazy mieszkańców wsi Lubiechowa, służb komunalnych oraz straży pożarnej. Zakaz wjazdu obowiązuje w jedną stronę. Jadąc do Jeleniej  Góry należy jechać przez Janochów skręcając za mostem w lewo.

16lip2018
Gmina inwestuje w stadion sportowy

Gmina Świerzawa rozpoczęła realizację projektu „Remont stadionu sportowego we wsi Stara Kraśnica”, dofinansowanego z budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach programu Odnowa Wsi Dolnośląskiej.

10lip2018
Nabór dzieci do Żłobka Gminnego w Świerzawie
Z wielką radością informujemy, że 1 września 2018 roku rozpocznie swoją działalność Żłobek Gminny w Świerzawie.  W związku z powyższym Dyrektor Żłobka ogłasza nabór dzieci od 20 tygodnia życia do lat 3.

Zainteresowanych rodziców i opiekunów prawnych prosimy o dostarczenie Karty zgłoszenia dziecka wraz z wymaganymi dokumentami do Urzędu Miejskiego w Świerzawie, ul. Plac Wolności 60 do dnia 24 lipca 2018r.