Wejść : 21111028
Unikalnych : 17726645

Obecnie : 61
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Aktualności

15wrz2017
BIAŁA DAMA - zapraszamy!

Organizatorzy X edycji BIAŁEJ DAMY w Podgórkach zapraszają w dniu 16. września 2017 r. na festyn kulturalno-rozrywkowy w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa. W programie m. in. pantomima w wykonaniu dzieci z SP w Wojcieszowie, występ zespołów AGAT i MIŁEK, przedstawienie teatralne w wykonaniu dzieci z Podgórek, występ duetu Beata Brzozowska i Andrzej Kaim z grupy teatralnej MIRAŻ (Łazy), spektakl plenerowy BIAŁA DAMA   w wykonaniu mieszkańców Podgórek. Rozpoczęcie o godz. 16.00.

14wrz2017
chcesz rozwinąć swoją firmę? przeczytaj..

Chcesz rozwijać swoją firmę? A może dopiero myślisz o jej założeniu, lecz brakuje Ci środków na realizację pomysłów? Nie zwlekaj i już teraz zobacz, jak mogą Ci w tym pomóc Fundusze Europejskie.

We wrześniu na przedsiębiorców czekają 123 konkursy. Szansę na zdobycie unijnych pieniędzy na rozwój swojego biznesu mają zarówno mikro, małe, średnie, jak i duże przedsiębiorstwa. Oferta dotyczy obszaru badawczo-rozwojowego, efektywności energetycznej, wzornictwa firmowego, jak i szkoleń, czy innowacji społecznych.

14wrz2017
"Wielkie dzieła, wielcy wykonawcy - w kręgu muzyki rosyjskiej"

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Świerzawie serdecznie zaprasza na koncert  pt. "Wielkie dzieła, wielcy wykonawcy - w kręgu muzyki rosyjskiej", który  odbędzie się 17 września 2017r. o godz. 16.00 w kościele św. św. Jana Chrzciciela i Katarzyny Aleksandryjskiej w Świerzawie.

13wrz2017
bezpłatne szkolenie z serowarstwa albo z winiarstwa

Regionalne convivium pod znakiem czerwonego ślimaka działające w sieci międzynarodowej organizacji SLOW FOOD zaprasza Państwa na bezpłatne szkolenie z serowarstwa albo z winiarstwa, które zaprzyjaźnieni Organizatorzy przeprowadzą w dniu 23 IX o g.9.30 do ok.17 w dniu 23 IX (sobota) we Wrocławiu. Każde z nich jest warte kilkaset złotych, ale jest okazja, aby odbyć je bezpłatnie i uzyskać certyfikat.

 

13wrz2017
Oddział ZUS w Legnicy zaprasza przedsiębiorców na szkolenia

  W ramach  TYGODNIA PRZEDSIĘBIORCY  oddział ZUS w Legnicy serdecznie zaprasza na bezpłatne seminaria.

 

Uczestnicy   otrzymają profesjonalny instruktaż, również ze strony Urzędu Skarbowego oraz Powiatowego Urzędu Pracy. Więcej w harmonogramie w załączniku.

13wrz2017
kocie siostry szukają domu

PROSIMY O POMOC!!!

Dwie śliczne, malutkie koteczki szukają domu stałego bądź tymczasowego... zostały porzucone w przydrożnym rowie w Sędziszowej w kartonowym pudełku przez osobę, która prawdopodobnie nie posiada wyobraźni!!   Są przecudowne i   nierozłączne, dlatego też szukamy domu aby mogły w nim zamieszkać we dwie. W zamian za opiekę oferujemy karmę oraz sterylizację.

13wrz2017
Piece tylko 5 klasy!

Przypominamy osobom, które będą się ubiegać o częściowy zwrot kosztów nowego pieca w ramach projektu Ograniczenie niskiej emisji w Gminie Świerzawa poprzez wymianę lokalnych źródeł ciepła, że zgodnie z informacjami przekazanymi na spotkaniu, piec musi spełniać wysokie normy ograniczania zanieczyszczeń: kotły na paliwa stałe lub biomasę muszą się charakteryzować parametrami co najmniej jak dla kotłów 5 klasy (wg PN-EN 303-5:2012).

Beneficjent zobowiązany będzie do posiadania certyfikatu potwierdzającego uzyskanie wymaganych parametrów urządzenia grzewczego zgodne z wskazaną wyżej normą,