Wejść : 47353154
Unikalnych : 42225249

Obecnie : 155
Zalogowanych : 0

Ankieta

Jakie inwestycje w gminie uważasz za najważniejsze?Edukacja

Matematyczny Czar Par

3mar2007
Matematyczny Czar Par

Już po raz piąty w Gimnazjum w Świerzawie odbył się Powiatowy Turniej Szkół Gimnazjalnych Matematyczny Czar Par, którego organizatorkami są nauczycielki matematyki Barbara Dyka i Alina Murdza. Sponsorem imprezy była Rada Gimnazjum w Świerzawie...


W tym roku w turnieju wzięło udział 8 gimnazjów z powiatu złotoryjskiego i lwóweckiego: Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 ze Złotoryi, gimnazja z: Pielgrzymki, Wojcieszowa, Wlenia, Lubomierza, Gryfowa Śląskiego i Świerzawy. Inauguracji turnieju dokonała pani Kazimiera Rusin - Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Świerzawa.

Uczestnicy konkursu zmierzyli się w 12 konkurencjach o charakterze logiczno- matematycznym. Pierwsze miejsce oraz statuetkę ufundowaną przez Starostwo Powiatowe w Złotoryi zdobyła para z Gimnazjum nr 2 w Złotoryi. Kolejne dwa zaszczytne miejsca przypadły Gimnazjum nr 1 w Złotoryi oraz Gimnazjum w Pielgrzymce.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas II – Martyna Zowczak i Paula Kustrowska, które zajęły IV miejsce.

Zawodnicy i opiekunowie podkreślali oryginalny pomysł konkursu oraz przyjemną atmosferę wynikającą z łączenia nauki ze świetną zabawą.
Po zakończonej imprezie uczestnicy byli bogatsi nie tylko o poszerzona wiedzę, ale także o nowe przyjaźnie.

A.M.

Galeria